FİNANSAL BİLGİLER

Ekstre Ödeme Tipi

Açıklama
Ekstre Para Birimi Ekstreniz isteğe bağlı olarak yurtdışı ve yurtiçi harcamalarınız için Türk Lirası ya da Döviz cinsinden (Euro veya ABD Doları) düzenlenebilir.
Hesap Kesim Tarihi Ekstrenizin hazırlandığı tarihtir.
Son Ödeme Tarihi Ekstrenizde belirtilen borcun ödenebileceği en son tarihtir.
Minimum Ödeme Tutarı Son ödeme tarihinde, ödenmesi gereken asgari tutardır. Dönem borcunuzun %10'u kadardır. Bu oran banka kartları ve kredi kartları kanununda öngörülmüş sabit bir orandır.
Faiz ve Ücret Hesaplama
 • Alışveriş Faizi: Borcunuzun tamamını ve son ödeme tarihine kadar öderseniz, (nakit avans işlemleri hariç) herhangi bir faiz alınmaz. Toplam borcunuzun tamamını ödememeniz halinde uygulanacak akdi faiz oranı %2,15’tir. (Bildirilen faiz oranlarına BSMV + KKDF dahil değildir) Toplam borcunuza, hesap kesim tarihinden ödeme yaptığınız tarihe kadar, kalan tutara da, ödeme yaptığınız tarihten bir sonraki hesap kesim tarihine kadar faiz uygulanacaktır
 • Gecikme Faizi: Toplam borcunuzun ödenmemesi halinde veya Banka ile imzaladığınız sözleşme hükümlerinin ihlali sonucunda kartınızın kapatılmasının ardından borcunuzun tamamına uygulanacak temerrüt faizi oranı ile ilgili şartlar kart başvurusu sırasında imzalanan GKS'de belirtilmiştir.1 Nisan 2019 itibari ile gecikme faiz oranı %2,65’tir.
 • Nakit Avans Faizi: Yurt içi bankamızdan %3,75 + 9 TL, diğer bankalardan %3,75 + 9,10 TL, yurtdışı %3,75 + 3,60 USD, nakit çekim ücreti alınmaktadır.
 • Limit Aşım Ücreti: Yapmış olduğunuz harcama ve nakit çekme işlemlerinizin kartınıza tahsis edilen limiti aşması halinde limit aşan tutarın, %7,5'i kadar (minimum 2,45 TL) limit aşım ücreti uygulanır.Ayrıca kredi limitinizi aştığınız tutar, minimum ödeme tutarınıza ilave edilir.

Taksitli Nakit Avans

Ticari Kartlar ile 500 TL'den başlayan Taksitli Nakit Avansınızı %2,15 aylık faiz oranıyla 2-9 ay arası dilediğiniz taksit seçenekleri ile kullanın, tüm nakit ihtiyaçlarınızı anında karşılayın.

Taksitli Nakit Avans Kullanabileceğiniz kanallar:

 • 3000'e yakın Garanti BBVA ATM'sinden
 • Garanti BBVA İnternet Bankacılığı
 • Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi
  TL Ödemeli Ekstre Döviz Ödemeli Ekstre
Döviz Borcunun Hesaplanması*** Yurtdışında yapılan harcamalar, Kartlı Sistem Kuruluşlarının uyguladığı dönüşüm kurları esas alınarak takas para birimine çevrilir. Bu bedel hesap kesim tarihindeki Garanti BBVA Gişe Döviz satış kurundan TL'ye çevrilir ve
%1,5 oranında komisyon eklenerek ekstrenize yansıtılır.
Euro ödemeli ekstrelerde Euro harcamaları, USD ödemeli ekstrelerde ise USD harcamaları işlem tutarı ile aynı olarak ekstreye yansıtılır. Diğer para cinslerinden yapılan harcamalarınızda kullanılacak kur ise önce uluslararası kartlı sistem kuruluşlarının belirlediği kurların %1,5 fazlası olarak belirlenir ve harcamalarınız bu kur ile USD'ye çevrilir. Yurtdışı nakit çekim işlemleriniz ise ekstre ödeme tipinin USD veya Euro olması durumunda, Bankamıza kaydın ulaştığı günkü Gişe Döviz Satış Kuru'ndan çevrilerek TL olarak yansıtılır. Yurtdışında gerçekleştirilen TL harcamalar, ekstre ödeme tipi Euro veya USD olsa dahi TL olarak ekstreye yansıtılır. Euro veya USD ekstrenizdeki borcunuzun kısmen veya geç ödenmesi halinde kalan tutar, son ödeme tarihini takip eden gün, Bankamız Gişe Döviz Satış Kuru üzerinden TL’ye çevrilir.
Minimum Ödeme tutarı 5 Aralık 2016 tarihi itibari ile
dönem borcunuzun %10’u kadarıdır.
Minimum ödeme tutarı borcunuzun %100'üdür.
Faiz Hesaplama Faiz Hesaplamasında faiz ve ücretler tablosundaki bilgiler esas alınır.
Gecikme Bildirim ücreti: Gecikme bildirim ücreti her bir bildirim için 7,70 TL'dir.
Limit Aşım Ücreti Yapmış olduğunuz harcama ve nakit çekme işlemlerinizin kartınıza tahsis edilen limiti aşması halinde limit aşan tutarın , %7,5’i kadar (min. 2,45 TL) limit aşım ücreti uygulanır. Ayrıca kredi limitini aştığınız tutar, minimum ödeme tutarınıza ilave edilir.
Esnek Limit Kullanım Ücreti Shop&Fly Business ve Miles&Smiles Business kartların ilgili ekstre dönemi boyunca, dönem içi borcuna ödeme yapılmak suretiyle kart limitinin üzerinde harcama yapan müşterilere, ekstre dönemi boyunca limiti aşan kısım için, 28.09.2015 tarihinden itibaren %1 oranında "Esnek Limit Kullanım Ücreti" uygulanmaktadır.
Erken Ödeme Tarihi Easy ile erken ödeme indirimi alınabilmesi için ödeme yapılması gereken ve ekstrede belirtilen tarihtir.
Erken Ödeme İndirimi Ekstresi kesilen Easy için, ekstre kesildikten 1 gün sonra dönem borcunun minimum ve üzeri ödeme yapılması halinde, bir sonraki ekstrede ödenen tutar üzerinden %1 indirim yansıtılmaktadır.
Kart Yenileme
Ücreti:
Kayıp/çalıntı nedeni ile kartlarınızın 1 takvim yılı içinde 2 ve üzeri adette değişmesi durumunda müşteri bazında her bir kart yenilemesi için 9 TL ücret yansıtılacaktır.

Vergi, SGK ve tek seferlik fatura ödeme ücreti 0-80 TL’den az ödemeler için 2 TL, 80 TL ve üzeri ödemeler için ödeme tutarının %2.5'i olarak güncellenmiştir.

Yıllık Kart Ücretleri
Bonus Business 164 TL (13,66 TL x 12)
Bonus Business American Express (Ana karta bağlı) 44 TL (3,67 TL x 12)
Bonus Business American Express 208 TL (17,33 TL x 12)
Shop&Fly Business 292 TL
Miles&Smiles Business 292 TL
Easy Bonus 175 TL (14,58 TL x 12)
American Express Business 490 TL
American Express Business Gold 650 TL
American Express Corporate 490 TL
American Express Corporate Gold 650 TL
Filo Card 164 TL
Corporate Card Silver 150 TL
Corporate Card Gold 150 TL

*Yasal düzenleme uyarınca kart ücretleri TL olarak alınmaktadır. American Express Corporate Card yıllık üyelik bedeli USD – TL değişikliği 13 Ekim 2018 itibari ile geçerlidir.

Bonus Business ve Bonus Business American Express için aylık ödeme tercih edilirse aylık kart ücreti ilk işlem sonrasında 12 ay boyunca yansıyacaktır, yıllık ödeme seçeneği tercih edilirse toplam kart ücreti 1 yılın sonunda karta yansır.

Bonus Business’a bağlı olan Bonus Business American Express için yıllık kart ücreti 36 TL iken Bonus Business’a bağlı olmayan Bonus Business American Express için yıllık kart ücreti 171TL’dir.

Easy için sadece aylık ödeme seçeneği olup, ilk harcama yapılması sonrasında aylık olarak karta yansır.

Filo, Corporate Card Silver, Corporate Card Gold için yıllık kart ücreti ilk harcamanın gerçekleşmesi durumunda 1 yılın sonunda karta yansır.

Shop&Fly Business, Miles&Smiles Business, American Express Business, American Express Business Gold, American Express Corporate, American Express Corporate Gold kartları için ise toplam kart ücreti ilk harcamanın yapılması sonrasındaki ekstrede karta borç olarak yansıtılır.

Ortak ATM’lerden Kredi Kartı Limit Sorgulama: 0,27 TL ( Bu tutara komisyon ücretinin %5’i oranında BSMV eklenir.)
Ortak ATM’lerden Kredi Kartı Borç Sorgulama: 0,27 TL ( Bu tutara komisyon ücretinin %5’i oranında BSMV eklenir.)
Ortak ATM’lerden Kredi Kartı Borç Ödeme: 1.04 TL + çekilen tutarın %1.15’i ( Bu tutara komisyon ücretinin %5’i oranında BSMV eklenir.)
Ortak ATM’lerden Bakiye Sorgulama: 0,27 TL ( Bu tutara komisyon ücretinin %5’i oranında BSMV eklenir.)
Ortak ATM’lerden Para Çekme: 1.04 TL + çekilen tutarın %1.15’i ( Bu tutara komisyon ücretinin %5’i oranında BSMV eklenir.)
Ortak ATM’lerden Para Yatırma: 1.04 TL + çekilen tutarın %1.15’i ( Bu tutara komisyon ücretinin %5’i oranında BSMV eklenir.)

EKSTRENİZ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

Ekstre bilgileriniz için : Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333 Hattı'nı arayabilir, Garanti BBVA ATMlerden yazılı döküm alabilir, www.garantibbva.com.tr Garanti BBVA İnternet Bankacılığı'ndan yararlanabilirsiniz.

İŞLEM BİLGİLERİ

Ortak Kart Ödenmiş İşlemler : Son dönemde kartınızla yaptığınız harcamalara ait yaptığınız ödemelerinizin detayı belirtilir. Eğer vade tarihinden sonra ödeme yapılmışsa uygulanan faiz detayı ve toplamını da görebilirsiniz.

Ortak Kart İleri Vadeli İşlemler : Ortak Kartınızla son dönemde yada daha önceki dönemlerde yapmış olduğunuz ileri vadeli harcamalar ve vade tarihleri belirtilir.

Ortak Kart vadesi gelip ödenmeyen işlemler : Vade tarihinde toplam tutarı ödenmeyen harcamalara ait tutar, faiz, ödeme ve toplam borç tutarı gibi detaylı bilgiler belirtilir.

FAİZ BİLGİLERİ

 • Faiz her işlem üzerinden ayrı ayrı hesaplanır.
 • Faiz; vade tarihinde ödenmesi gereken bakiyenin, ödeme yapılmadığı durumda ödemenin yapıldığı tarihe kadar günlük olarak hesaplanır.
 • Dönem borcunuz için uygulanacak faiz oranı; işlem vadesi geldikten sonra son ödeme tarihine kadar %2,25, Son Ödeme Tarihinden sonra ise %2,75’tir.
 • İşlem tarihinden vade tarihine kadar geçen sürede faiz uygulanmamaktadır.
 • Faize faiz uygulanmaz, sadece anapara borcunuza faiz uygulanır.

İşlem tarihi: Kartınız ile alışveriş yaptığınız tarihtir.

Vade tarihi: Alışveriş yaparken POS üzerinden işyeri tarafında girilerek belirlenen, işlem tutarının ödenmemesi durumunda faiz uygulamasının başlayacağı tarihtir.

FAİZ VE ÜCRETLER TABLOSU

Alışveriş faizi: Vadesinde ödenmeyen borçlara uygulanan faiz oranıdır.

BSMV (Banka Sigorta Muamele Vergisi): Yasa gereği alınır. Faiz, ücret ve komisyon tutarı üzerinden hesaplanır. Oranı %5'tir.

*Faiz oranlarını görmek için lütfen ekstrenizin ön yüzüne bakınız.

GARANTİ ORTAK KART YILLIK ÜYELİK ÜCRETLERİ

Üyelik Ücreti : 85 TL

*Kart ücretiniz ilk işleminiz ile birlikte vadesi ilk hesap kesim tarihiniz olmak üzere yıllık olarak alınır.

1 Ekim 2018 itibari ile dönem borcunuz için uygulanacak faiz oranı; işlem vadesi geldikten sonra son ödeme tarihine kadar %2,25 , Son Ödeme Tarihinden sonra ise %2,75’tir.