FAİZ VE ÜCRETLER

Genel Bilgiler Açıklama
Hesap Özeti Her ay düzenli olarak adresinize gönderilen, bir önceki hesap kesim tarihinizle son dönemdeki hesap kesim tarihiniz arasında yapmış olduğunuz harcama, limit, bonus, borç ve ödeme bilgilerinin yer aldığı belgedir. Hesap özetiniz isteğe bağlı olarak yurt dışı ve yurt içi harcamalarınız için Türk Lirası ya da döviz cinsinden (Euro veya ABD Doları) düzenlenebilir.
Hesap Kesim Tarihi Hesap özetinizin hazırlandığı tarihtir.
Son Ödeme Tarihi Hesap özetinde belirtilen borcun ödenebileceği en son tarihtir.
Minimum Ödeme Tutarı Son ödeme tarihinde, ödenmesi gereken asgari tutardır. Dönem borcunuzun %10'u kadardır. Bu oran banka kartları ve kredi kartları kanununda öngörülmüş sabit bir orandır.
Faiz
Hesaplama
  • Önceki dönemden devreden borcunuz yok ise ve hesap özetinizde belirtilen borcunuzun tamamını son ödeme tarihine kadar ödediğinizde, alışverişlerinizden kaynaklanan borcunuza herhangi bir faiz işletilmez.
  • Ekstre borcunuzun tamamını son ödeme tarihine kadar ödediğinizde, alışverişlerinizden kaynaklanan borcunuza herhangi bir faiz işletilmez. Ekstrenizin son ödeme tarihinde, ekstrede yer alan borcunuzun tamamını ödemediğiniz durumda, toplam borcunuza, hesap kesim tarihinden ödeme yaptığınız tarihe kadar; kalan tutara da, ödeme yaptığınız tarihten bir sonraki hesap kesim tarihine kadar faiz uygulanacaktır.
  • Nakit avansa ve nakit kullanımı niteliğindeki işlemlere işlem tarihinden itibaren günlük akdi faiz uygulanır.
  • Kredi kartı uygulamasından doğan borçlarda bileşik faiz uygulanmaz.

Faiz ve Ücretler Tablosu

  Oran / Ücret Açıklama
Basılı Ekstre Ücreti 3 TL Kart ekstrenizin size basılı olarak ulaştırılması karşılığında alınacak ücrettir**
SGK Borç Ödeme Ücreti %2,5 80 TL ve altındaki SGK borç ödemeleri için 2 TL, 80 TL ve üzeri SGK borç ödemeleri için ödeme tutarının %2.5’i kadar ücret tahsil edilir.
Akdi Faiz %1,79 Dönem borcunuza minimum ödeme tutarı veya üstünde ödeme yaparsanız, kalan hesap bakiyesine bu faiz oranı uygulanır.
Gecikme Faizi %2,09 Dönem borcunuzun minimum ödeme tutarının altında ödenmesi halinde, sadece minimum ödeme tutarınızın ödemediğiniz kısmına işletilen aylık faiz oranıdır.
Nakit Avans Faizi %1,79 Kartınızla yaptığınız nakit çekim işlemleri için işlem tarihinden itibaren ödeme tarihine kadar işletilecek aylık net faiz oranıdır.
Limit Aşım Faizi %1,79 Yapmış olduğunuz harcama ve nakit çekme işlemlerinizin kartınıza tahsis edilen limiti aşması halinde limiti aşan tutara uygulanan faizdir. Ayrıca kredi limitini aştığınız tutar, minimum ödeme tutarınıza ilave edilir.
Nakit Avans Ücreti - Yurt içi Garanti BBVA Kanalları %1, Yurt İçi Diğer Banka ATM’leri %3,87 + 0,57 TL, Yurt İçi Diğer Banka Şubeleri %4,45 + 1,72 TL Kartınızla yaptığınız her bir nakit çekim işlemi başına alınacak ücrettir. Bu ücret nakit çektiğiniz kanala göre değişiklik gösterebilir.
Nakit Avans Ücreti - Yurt dışı Yurt Dışı Visa Network İşlemleri %1.21 + 0.29 USD, Yurt Dışı Mastercard Network İşlemleri %1.12 + 0.90 USD, Yurt Dışı American Express Network İşlemleri %1.05 + 3.16 USD, Yurtdışı UnionPay Network İşlemleri %1 + 1,43 USD Kartınızla yaptığınız her bir nakit çekim işlemi başına alınacak ücrettir. Bu ücret nakit çektiğiniz kanala göre değişiklik gösterebilir.
BSMV(Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi) %5 Yasa gereği alınır. Faiz, ücret ve komisyon tutarları üzerinden hesaplanır.
Faiz Hesaplama
  • Önceki dönemden devreden borcunuz yok ise ve hesap özetinizde belirtilen borcunuzun tamamını son ödeme tarihine kadar ödediğinizde, alışverişlerinizden kaynaklanan borcunuza herhangi bir faiz işletilmez.
  • Dönem borcunun bir kısmının ödenmesi halinde kalan hesap bakiyesi üzerinden faiz hesaplanacaktır. Kalan hesap bakiyesine, Minimum Ödeme Tutarı ve üzerinde ödeme yapılması durumunda akdi faiz, Minimum Ödeme Tutarının altında ödeme yapılması durumunda ise Minimum Ödeme Tutarının ödenmeyen kısmı için gecikme faizi, kalan hesap bakiyesinin Minimum Ödeme Tutarını aşan kısmı için akdi faiz uygulanacaktır. Temerrüt başlangıcı olarak son ödeme tarihi esas alınmaktadır.
  • Nakit avansa ve nakit kullanımı niteliğindeki işlemlere işlem tarihinden itibaren günlük akdi faiz uygulanır.
  • Kredi kartı uygulamasından doğan borçlarda bileşik faiz uygulanmaz.

**Mevcut ve gelecekte açılacak tüm kredi kartlarınız için ücretsiz ve doğa dostu Dijital Ekstre tercihinde bulunarak ekstrelerinizi Garanti BBVA Mobil, Garanti BBVA İnternet veya BonusFlaş’tan takip etmek için DIJITAL yazıp 3340'a gönderebilirsiniz. Tüzel müşteriyseniz bu değişikliği yapmak için size en yakın Garanti BBVA şubesine başvurabilirsiniz.

*Yıllık Kart Ücretleri

 
Bonus Business 198 TL (16,50 TL x 12)
Bonus Business American Express (Ana karta bağlı) 54 TL (4,50 TL x 12)
Bonus Business American Express 250 TL (20,83 TL x 12)
Shop&Fly Business 350 TL
Miles&Smiles Business 350 TL
Easy Bonus 210 TL (17,50 TL x 12)
American Express Business 590 TL
American Express Business Gold 780 TL
American Express Corporate 590 TL
American Express Corporate Gold 780 TL
Filo Card 198 TL
Filo Flexi Kart ücreti bulunmamaktadır
Ortak Kart 126 TL
Garanti Corporate Card Silver 180 TL
Garanti Corporate Card Gold 180 TL
Dragon Bonus Business 300 TL (25 TL x 12)

*Yasal düzenleme uyarınca kart ücretleri TL olarak alınmaktadır. American Express Corporate Card yıllık üyelik bedeli USD – TL değişikliği 13 Ekim 2018 itibari ile geçerlidir.

Bonus Business ve Bonus Business American Express için aylık ödeme tercih edilirse aylık kart ücreti ilk işlem sonrasında 12 ay boyunca yansıyacaktır, yıllık ödeme seçeneği tercih edilirse toplam kart ücreti 1 yılın sonunda karta yansır.

Bonus Business’a bağlı olan Bonus Business American Express için yıllık kart ücreti 54 TL iken Bonus Business’a bağlı olmayan Bonus Business American Express için yıllık kart ücreti 250 TL’dir.

Easy için sadece aylık ödeme seçeneği olup, ilk harcama yapılması sonrasında aylık olarak karta yansır.

Filo, Corporate Card Silver, Corporate Card Gold için yıllık kart ücreti ilk harcamanın gerçekleşmesi durumunda 1 yılın sonunda karta yansır.

Shop&Fly Business, Miles&Smiles Business, American Express Business, American Express Business Gold, American Express Corporate, American Express Corporate Gold kartları için ise toplam kart ücreti ilk harcamanın yapılması sonrasındaki ekstrede karta borç olarak yansıtılır.

**Yasal düzenleme uyarınca 10 Şubat 2020’de güncellenen kart ücretleri uygulanmaktadır.

***SGK borç ödeme ücreti 26 Ağustos 2020'de güncellenmiştir.

Kart Adı Asgari Tutar Asgari Orani Azami Tutar Azami Oran Açıklama
Kredi Kartı / American Express Business 590.00  TL   780.00  TL   BSMV dâhil. American Express Business için 590 TL; American Express Business Gold için 780 TL yıllık üyelik ücreti uygulanmaktadır.Yasal düzenleme uyarınca kart ücretleri TL olarak alınmaktadır. American Express Business Yıllık Kart Ücreti USD – TL değişikliği 13 Ekim 2018 itibari ile geçerlidir.
Kredi Kartı / American Express Corporate Card 590.00  TL   780.00  TL   BSMV dâhil. American Express Business için 590 TL; American Express Business Gold için 780 TL yıllık üyelik ücreti uygulanmaktadır.Yasal düzenleme uyarınca kart ücretleri TL olarak alınmaktadır. American Express Business Yıllık Kart Ücreti USD – TL değişikliği 13 Ekim 2018 itibari ile geçerlidir.
Kredi Kartı / Bonus Business     198.00  TL   BSMV dâhil. 12 ay boyunca aylık olarak uygulanır. Companion olarak Bonus Business American Express için yıllık 54 TL , tek başına Bonus Business American Express için yıllık 250 TL üyelik ücreti uygulanmaktadır.
Kredi Kartı / Corporate Card     180.00  TL   BSMV dâhil.
Kredi Kartı / Dragon Bonus Business     300.00  TL   BSMV dâhil.
Kredi Kartı / EASY BONUS     210.00  TL   BSMV dâhil. 12 ay boyunca aylık 17,5 TL olarak uygulanmaktadır.
Kredi Kartı / Filo Kart     198.00  TL   BSMV dâhil.
Kredi Kartı / Filo Flexi         Filo Flexi’nin yıllık kart ücreti bulunmamaktadır.
Kredi Kartı / Miles&Smiles Business     350.00  TL   BSMV dâhil. Miles&Smiles Business ve Miles&Smiles Business American Express için tek kart ücreti tahsil edilir.
Kredi Kartı / Miles&Smiles Business American Express     350.00  TL   BSMV dâhil. Miles&Smiles Business ve Miles&Smiles Business American Express için tek kart ücreti tahsil edilir.
Kredi Kartı / Ortak Kart     126.00  TL   BSMV dâhil.
Kredi Kartı / Shop&Fly Business     350.00  TL   BSMV dâhil. Shop&Fly Business ve Shop&Fly Business American Express için tek kart ücreti tahsil edilir.
Kredi Kartı / Shop&Fly Business American Express     350.00  TL   BSMV dâhil. Shop&Fly Business ve Shop&Fly Business American Express için tek kart ücreti tahsil edilir.

ŞİRKETİNE EN UYGUN KART

En ihtiyaç duyduğunuz anlarınızda, Bonus'un hayatı kolaylaştıran özellikleri her zaman sizin yanınızda... Peki, sizin ihtiyacınız hangisi?